10 Nisan 2013 Çarşamba

KAHVE İTHALATI


Kahve İthalatı

     

 KAHVE GTİP KODLARI 


GTİP NO 0901 Kahve, kahve kabuk ve kapçıkları, içinde herhangi bir oranda kahve bulunup kahve yerine kullanılan ürünler
GTİP NO  090111    Kahve (kafeini alınmamış, kavrulmamış)
GTİP NO 090112 Kahve (kafeini alınmış, kavrulmamış )
GTİP NO 090121   Kahve (kafeini alınmamış, kavrulmuş )
GTİP NO   090122  Kahve (kafeini alınmış, kavrulmuş) 
GTİP NO 090190  Kahve kabuk ve kapçıkları ve kahve yerine kullanılan maddeler 

KAHVE İTHALATI GÜMRÜK , KDV VE DİĞER VERGİLER
Avrupa Birliği'nde İthalatında gümrük vergisi %11
Diğer ülkelerden ithalatta ise gümrük vergisi %13
Kahve çekirdeği ithalatında kdv oranı %8 

KAHVE İTHALATINDA ARANAN ÖZEL BELGELER 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uygunluk Yazısı


TÜRKİYE'NİN KAHVE İTHALATI
Birim: Bin Dolar 



ihracatçı
ülke
200520062007200820092010Imported value in 2011Imported value in 2012sortOrderDESC
World22,97326,49643,37046,09144,18358,92082,67396,580
Brazil17,79319,76234,03033,60932,70546,07862,99874,200
Netherlands6511,2791,7372,0352,0962,9485,0915,504
Italy1,5691,4492,1532,9003,0243,2134,4044,683
Germany1,3991,4411,7152,1131,8292,0624,3634,261
Switzerland7387011,1191,2331,2481,7282,3052,438
India01722353295196396874
Viet Nam14521038676157234374585
United Kingdom40411513665119258571
Belgium120274380762313226273527
United States of America22857121864068100513
Colombia13012727342176223455439
Lebanon01300000244
Guatemala9533313749133302223
Austria2562140206968081190
Romania00000091183
France210241971117162150
Canada000470210131
Argentina000001460116
United Republic of Tanzania0012125090104102
Ethiopia1665167374114203583
Bulgaria027702121769
Poland0004636812367
Cyprus01103438361664
Honduras001553772112169861



 DÜNYA İHRACATI



 İhracatçı
ülkeler
Exported value in 2005Exported value in 2006Exported value in 2007Exported value in 2008Exported value in 2009Exported value in 2010Exported value in 2011sortOrderDESCExported value in 2012
World10,389,054,46412,042,919,05013,849,310,78015,997,779,31512,339,513,79915,055,323,81017,855,727,049 
China 761,953,410968,935,6011,220,059,6681,430,693,0661,201,646,7581,577,763,7511,898,388,4352,050,052,889
Germany 977,131,9721,121,962,8871,328,841,3541,466,137,4131,127,839,9331,271,096,3291,482,202,2741,408,364,052
United States of America 904,339,4871,037,029,2451,162,538,1501,299,898,8771,056,712,0781,277,109,1621,479,730,1691,546,455,244
Japan 594,940,866646,725,059714,327,036781,412,163580,718,734769,839,386823,183,759798,759,820
France 434,354,245479,012,852539,730,712594,504,995464,112,811511,651,043581,541,871569,875,186
Republic of Korea 284,418,167325,457,247371,477,104422,003,479363,531,063466,380,620555,208,898548,760,724
Netherlands 349,813,023400,685,883477,640,554545,853,405431,502,452492,645,872530,575,759656,677,522
Italy 372,957,146417,152,997500,203,413541,786,283406,479,127446,839,830523,179,069500,885,640
Russian Federation 241,451,657301,244,000352,266,399467,993,955301,796,059400,100,000478,009,197524,727,460
Belgium 334,106,319369,256,048430,822,105477,187,844369,950,052411,084,820477,925,236447,134,653
United Kingdom 384,364,970444,439,192439,972,991457,743,376351,163,468405,868,895472,095,631468,861,874
Hong Kong, China 292,118,674322,668,792349,385,575370,241,819329,421,935400,692,015455,573,380492,907,472
Canada 360,552,446388,178,676419,881,604455,632,184315,176,831386,579,900450,430,008454,789,264
Singapore 229,652,339271,809,169299,297,446338,175,938269,832,461351,867,167409,503,631408,516,852
Mexico 214,207,306249,960,546271,821,215291,264,809229,712,337298,305,075349,569,049370,890,063
Saudi Arabia 180,737,249211,305,812234,950,759313,462,235192,314,122251,143,033336,754,007 
Spain 192,798,427214,061,202253,342,904281,596,545227,305,363246,042,932308,886,939294,213,853
Chinese Taipei 189,393,122224,011,893246,331,460255,055,284203,493,850273,705,866306,997,986301,793,925
India 100,352,637121,200,606145,898,053181,860,898176,765,036220,408,496301,483,250 
Brazil 118,528,688137,806,190160,648,870197,942,443152,994,743197,356,436256,038,702242,579,776
Australia 105,751,493123,322,775139,122,219186,853,014153,766,558206,705,136245,631,027262,502,650
Switzerland 130,929,632147,856,286172,078,120200,614,754172,474,146195,609,280234,819,262226,272,603
Thailand 110,110,034130,580,046153,571,126175,907,915152,497,203195,311,520228,823,973229,474,307
Malaysia 141,624,046160,669,231175,961,863198,702,475157,194,832198,790,691226,992,682228,256,216
BREZİLYA Kahveleri
KOLOMBİYA Kahveleri 
KOSTA RİKA Kahveleri
DOMİNİK CUMHURİYETİ Kahveleri
GUATEMALA Kahveler
MEKSİKA Kahveleri
NİKARAGUA Kahveleri
VENEZUALA Kahveleri
ETİYOPYA Kahveleri
HİNDİSTAN Kahveleri
ENDONEZYA Kahveleri
YEMEN Kahveleri

ETİKETLER: kahve , kahve çekirdeği , kahve çekirdeği ithalatı , kavrulmamış kafeini alınmamış kahve çekirdeği ithalatı , gtip kahve çekirdği , gtip 090111 , brezilya kahveleri ,yemen kahveleri , kahve fiyatları , kahve çekirdeği ithalat fiyatları, kolombiya kahveleri , hindistan kahveleri , brezilya dan kahve ithalatı , kolombiya dan kahve ithalatı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sipariş İçin

info@ithalatihracat.biz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *